ЗВЕЗДА СТИГЛА ДО НОВЕ ПОБЕДЕ: Црвено-бели бројали до три против ТСЦ-а (ВИДЕО)

21. 08. 2021. у 18:27 >> 21:00

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су ТСЦ са 3:1 на свом терену у шестом колу Суперлиге Србије.

Заслужено су црвено-бели славили на овој утакмици и дошли су до четвртог тријумфа у домаћем првенству.

Кренули су домаћи од старта да нападају, имали шансу већ у другом минуту преко Павкова, али се истакао Филиповић и зауставио његов ударац.

Потом је уследио шок за све присутне на стадиону "Рајко Митић". Контру је истчао Ђуро Зец и у 25. минуту матирао Милана Борјана.

Ипак, само четири минута било је потребно Звезди да поравна резултат. Феноменалан гол постигао је Ненад Крстичић. Гајић му је оставио лопту, а овај волеј ударцем слабијом десном ногом донео изједначење свом тиму.

РАДОСТ Гајић и Крстичић/FOTO: M. Vukadinović

То је било све када су голови у питању у првом полувремену. У наставку су црвено-бели заиграли још бољи, посебно је то били видљиво по левој страни од када је ушао Александар Катаи. Управо је мајстор из Србобрана био тај који је донео преокрет свом тиму.

Потом је десетка Звезде наметсио гол Ел Фардуу Бену који је поставио коначан резултат и оставио бодове у Београду.

ТСЦ је остао на 13 бодова, колико има и Црвена звезда.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Панков, Драговић, Ераковић – Саного, Крстичић – Бен, Николић, Иванић – Павков.

ТСЦ (4-5-1): Филиповић – Стојковић, Антонић, Леандро, Петровић – Томановић, Бањац, Зец, Ђаковац, Варга  – Станојловић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - ТСЦ 3:1

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

90+2. МИНУТ - Могао је Катаи до другог гола. Сјајним дриблингом се ослободио чувара, шутирао левом ногом, но добром одбраном се истакао Филиповић.

86. МИНУТ - Одлично је центрирао Гајић, макацизе је ухватио Срнић и права штета је што лопта није зваршила у голу.

78. МИНУТ - Бен је постигао нови гол за Звезду и повисио на 3:1. Катаи је сјајно примио лопту и већ тада се ослободио ривала, послао је потом оштро лопту по земљи, а репрезентативцу Коморских острва није било тешко да погоди гол из непосредне близине.

75. МИНУТ - Покушао је главом Павков, али је тукао право у Филиповића, па до промене резултата није дошло.

58. Страшан ударац Томановића са неких 30 метара, но Борјан се није дао изненадити и избацио је лопту у корнер.

51. МИНУТ - Звезда је преокренула резултат! Сјајан напад домаћих и опет се Гајић нашао у улози асистента. Послао је десни бек црвено-белих лопту негде на пенал, а крилни нападач из прве мајсторски погодио гол Филиповића који је остао непомичан и није могао ништа да уради.

46. МИНУТ - Почело је друго полуврме. Две промене направио је Дејан Станковић - на терену су Милан Родић и Александар Катаи, а терен су напустили Страхиња Ераковић и Вељко Николић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - ТСЦ 1:1

45+3. МИНУТ - Крај првог полувремен!

43. МИНУТ - Мало је недостајало да се Драговић упише у стрелце. Шутирао је главом после корнера који је извео Бен, но замало је био непрецизан.

36. МИНУТ - Велику прилику је пропустио Саного. Павков је главом послао лопту у петерац након центаршута Бена, а задњи везни домаћина лоше шутирао из изгледне позиције и лопта је отишла поред гола.

31. МИНУТ - Могли су гости одмах опет да поведу. Зец је поново умакао одбрани домаћих, шутирао је оштро по земљи, али је Борјан ногом зауставио тај покушај.

29. МИНУТ - Није дуго Звезда чекала да поравна резултат. Фантастичан гол постигао је Ненад Крстичић, Иванић је послао дугу лопту ка Гајићи, овај одложио за везисту који је волеј ударцем слабијом десном ногом погодио мрежу ривала.

25. МИНУТ - ТСЦ је повео! Сјајну контру је поготком окончао Ђуро Зец. Томановић је фантастично упослио саиграча, а овај добро истрчао, преварио Ераковића и савладао Милана Борјана.

22. МИНУТ - Добро је шутирао из даљине Крстичић, одлично је реаговао Филиповић и поново сачувао мрежу нетакнутом.

17. МИНУТ - Постигао је домаћин гол. Ипак, он је опрадвадо поништен пошто се у офсајду нашао Ел Фарду Бен.

9. МИНУТ - Напада Звезда, но на почетку меча не уме да нађе решење за одбрану гостију из Бачке Тополе.

2. МИНУТ - Прва велика прилика за црвено-беле. Павков је изашао сам испред голмана Филиповића, али чувар мреже ТСЦ-а је одлично реаговао и сачувао своју мрежу.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17