ЛИГА ЕВРОПЕ - КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Фенербахче, Ренџерс, Олимпијакос и Рапид уписали победе

19. 08. 2021. у 23:13

КВАЛИФИКАЦИЈЕ за Лигу Европе дошле су до плеј-оф фазе, а победе су остварили Фенербахче, Ренџерс, Олимпијакос и Рапид.

Истанбулски клуб је на свом терену био бољи од ХЈК-а са 1:0, а тренутак одлуке догодио су 65. минуту када је Гумускаја донео минималан тријумф свом тиму.

Шкотски шампион се доста мучио као домаћин против Алашкерта и такође славио са 1:0. Једини погодак на утакмици постигнут је у 67. минуту, стрелац је био Морелос.

Олимпијакос и Рапид су у Атини, односно Бечу остварили идентичне победе од по 3:0 против Слована и Зорје и практично су једном ногом у групној фази Лиге Европе. Чудо би требало да се деси, па да грчки и аустријски клуб испусте ову предност.

Голове за Олимпијакос постигли су Камара, Сисе и Божиков који је затресао сопствену мрежу. Рапиду су победу донели Фунташ, Кара и Грул.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ, ПЛЕЈ-ОФ - РЕЗУЛТАТИ:

Омонија - Антверпен 4:2 (1:1)

(Лоизу 43, 56, Какулис 49, Атимвен 84 пен - Бенсон 26, Мијоши 62)
Рандерс - Галатасарај 1:1 (0:1)
(Ланборг 54 - Актуркоглу 26)
Славија - Легија 2:2 (2:2)
(Бах 33, Масопуст 45+3 - Емрели 20, Јурановић 37)
Мура - Штурм 1:3 (1:1)
(Скофлек 3 - Јанчер 18 пен, Китешвили 60, Јебоа 63)
(Фунташ 29, Кара 78, Грул 85)

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00