КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛК: Гибралтар никада ближе представнику у Европи у групној фази!

19. 08. 2021. у 22:03

ДО сада је одиграно шест утакмица у оквиру плеј-оф рунде квалификација за Лигу конференција.

Лого

Половина дуела завршена је без победника, а највише пажње заузела је екипа Линколн Ред Импса са Гибралтара. Најуспешнији тим из ове земље успео је да ремизира (1:1) са летонском Ригом, коју смо прошле године имали прилику да гледамо против Партизана у квалификацијама за Лигу Европе.

Но, сада нису успели да савладају Линколн на свом терену, будући да је искусни везиста Фернандо Каралеро само два минута по уласку у игру поништио гол Вакулка. Све у свему, Гибралтар никада није имао представника у европским такмичењима и могла би да буде исписана историја управо на стадиону "Викторија"

Нефчи је водио са 3:2, после преокрета у другом полувремену, али нису успели да савладају Макаби Хаифу која се извукла голом Черија у шестом минуту надокнаде, док је Викторија из Плзења са лаких 2:0 изашла на крај са ЦСКА из Софије.

Бодо/Глимт је успео да преокрене против литванског Жалгириса и у Норвешку однесе 2:1, а без победника окончани су дуели ЛАСК - Сент Џонстон и Хапоел Бер Шева - Анортозис.

Хапоел Бер Шева - Анортозис 0:0

ЛАСК - Ст. Џонстон 1:1 (0:1)
Нефчи - Макаби Хаифа 3:3 (0:1)
Плзењ - ЦСКА Софија 2:0 (1:0)
Рига - Линколн Ред Импс 1:1 (0:0)
Жалгирис - Бодо/Глимт 1:2 (1:0)