НАПРЕДАК ОШТЕЋЕН ЗА ПЕНАЛ НА МАРАКАНИ У 89. МИНУТУ: Судијски експерт анализирао спорну ситуацију у минималној победи Црвене звезде

09. 08. 2021. у 08:35

И овог викенда на ТВ Арени Спорт анализирне су спорне ситуације из првенствених мечева Суперлиге, а ситуација која је привукла пажњу догодила се у 89. минуту утакмице у казненом простору Црвене звезде током меча са Напретком.

Штопер црвено-белих Милош Дегенек је руком у једном дуелу закачио противничког играча по глави, фудбалер Напретка је пао, али се главни судија Ненад Минаковић се није огласио.

Ту је, сматра судијски експерт Здравко Јокић погрешио, јер је морао да досуди једанаестерац за Крушевљане.

- И помоћни судија је овде требало да реагује, недостајао је тимски рад. Видите шта је било, рука у лице! Нажалост по Звезду, овде је требало да се досуди казнени ударац и додели жути картон Дегенеку. Видели смо да се у Европи, али и код нас потенцира то "нелегално коришћење руке" и то је прекршај за жути картон. Овде само није био јак трзај, рука се не користи као оружје јер би онда био црвени картон, али у сваком случају је био прекршај - оценио је Јокић.

Подсетимо, Црвена звезда је савладала Напредак са 1:0, а гол који је постигао Гајић није био споран, потврдио је Јокић. Дакле, није било офсајд позиције у тој ситуацији.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17