ИТАЛИЈА - СВЕТСКА СПРИНТЕРСКА ВЕСИЛА: Азури објединили олимпијска злата на 100 метара и у штафети 4x100

Оља Мркић

06. 08. 2021. у 16:15

ИТАЛИЈАНСКА мушка штафета 4x100 метара постала је олимпијски шампион пошто је финалну трку у Токију завршила у времену 37.50, само стотинку испред Велике Британије.

ИТАЛИЈА - СВЕТСКА СПРИНТЕРСКА ВЕСИЛА: Азури објединили олимпијска злата на 100 метара и у штафети 4x100

Foto: Tanjug

То је пети најбржи резултат свих времена у овој дисциплини а остварили су га Лоренцо Пата, Ламонт Марсел Џекобс, Есеоса Десалу и, Филипо Торту.

Сребро је припало Британцима у времену 37.51, а бронза Канађанима са 37.70. Обе ове штафете остварие су најбоље резултате сезоне, док четвртопласираним Кинезима ни изјдначен национални рекорд 37.79 није био довољан за медаљу.

Двоструки узастопни олимпијски шампиони Јамајка завршили су тек као пети у времену 37.84, док је шеста била штафета Немачке. Јапанци нису завршили трку, а штафета Гане је дисквалификована.

Злато у женској штафети припало је Јамајци, чиме је Елејн Томпсон-Ера комплетирала триплу круну јер је претходно тријумфовала на 100 и на 200 метара. Јамајка је оборила национални рекорд са 41.02, што је други најбољи резултат свих времена. Друга је била штафета САД са 41.35, а трећа Велика Британија са 41.88 секунди.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

АУДИО БМ СЛУШНИ АПАРАТИ: Новогодишња чаролија звука