ИСТРАГА ЗБОГ МАО ЦЕТУНГА: Кинеским бициклисткињама прети казна због беџева

Александар Илић
Александар Илић

04. 08. 2021. у 08:08

МЕЂУНАРОДНИ олимпијски комитет покренуо је истрагу због тога што су две репрезентативке Кине у бициклизму приликом доделе медаља на ОИ у Токију на тренеркама носиле беџеве са ликом бившег председника и лидера Комунистичке партије Кине Мао Цетунга.

ИСТРАГА ЗБОГ МАО ЦЕТУНГА: Кинеским бициклисткињама прети казна због беџева

Фото: EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA

Портпарол МОК Марк Адамс рекао је да је од Олимпијског комитета Кине затражен извештај о том инциденту, преноси ББЦ.

Бициклисткиње Бао Шању и Жонг Тијанши у понедељак су освојиле златну медаљу у спринту, а на церемонији доделе медаља појавиле су се носеци беџеве са ликом Мао Цетунга који је био на челу КП Кине од 1949. до 1976. године.

Овакав поступак кинеских олимпијаца може представљати кршење правила Олимпијаде која забрањују изражаваког облика политичких, верских или расних порука или пропаганде.

Ова правила ублажена су прошлог месеца када је такмичарима дозвољено да искажу своје ставове пре и после такмичења, али забрана је остала када је реч о поступцима или изјавама током такмичења или церемоније доделе медаље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран

Након што су Сједињене Америчке Државе и Израел ивршили напад на Иран, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе, десила се једна потпуно несвакидашња ствар.

06. 03. 2026. у 22:52

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника