АМЕРИКА РАЗБИЛА ЧЕШКУ: Селекција Грега Поповича обезбедила пласман у четвртфинале ОИ

31. 07. 2021. у 15:57

КОШАРКАШИ Сједињених Америчких Држава убедљиво су савладали Чешку са 119:84. Они су овим тријумфом обезбедили пласман у четвртфинале Олимпијских игара.

Чешка је пружила добар отпор фаворизованом ривалу у првих 20 минута, када је имала заостатак од четири разлике - 47:43.

Ипак, изабраници Грега Поповича одиграли су невероватно друго полувреме. Постигли су чак 72 поена и тотално разбили ривала.

Ово је Американцима друга победа и сада имају учинак 2-1, док је скор Чеха 1-2.

Најефикаснији код победника био је Џејсон Тејтум са 27 поена, пратио га је Кевин Дурент са 23. На другој страни најбољи је био Блејк Шилб који је окончао утакмицу са 17 поена, Ондреј Балвин је додао 15.

Америка је тако групну фазу завршила на другом месту иза Француске, а Чешка је на трећој позицији.