КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Селтик испао, ПСВ сигуран, Спарта надокнадила минус из Беча

28. 07. 2021. у 22:25

Широм Европе одиграно је девет утакмица другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Црвена звезда је петардом испрашила Каират и заказала дуел са Шерифом.

Фудбалери Селтика нису успели да се пласирају у треће коло квалификација за Лигу шампиона пошто су после 1:1 на свом терену, поражени 2:1 на гостовању Митјиланду у Данској.

Шкотски великан је до вођства стигао у 48. минуту изванредним голом Калума МекГрегора.

Радост Селтика трајала је све до 61. минута када се Авер Мабил одлично снашао у казненом простору и главом изједначио након великог промашаја гостију на другој страни.

Са овим резултатом се отишло у продужетке у којима је победу Митјиланду донео Ониедика у 94. минуту.

ПСВ је након убедљиве победе у Ајндховену, потврдио квалитет у односу на Галатасарај и у Истанбулу славивши са 2:1.

Гости из Холандије су повели у 37. минуту голом Нонија Медуеке, а предност је удвостручио Ван Гинкел у 59. минуту игре.

Све што је до краја меча Галатасарај успео да уради био је утешни гол који је у 84. минуту дао Мбаје Диање.

Без Лиге шампиона остала је и словеначка Мура, која је поражена на гостовању Лудогорецу са 3:1, док је права голеада виђена у Швајцарској где је Јанг Бојс са 3:2 победио Слован из Братиславе и после 0:0 у Словачкој прошао даље.

Спарта је у Прагу савладала Рапид са 2:0 и тако надокнадила 1:2 из Беча.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17