БЕДЕМ ИСПРЕД МРЕЖЕ: Рачунајући и припремни период, црно-бели нису капитулирали већ 582 минута

М. БЛАЖИЋ

26. 07. 2021. у 20:48

ОТИШАО је Владимир Стојковић из Партизана као неоцењен на старту европске мисије против Дунајске Стреде (1:0), исти учинак имао је и млади чувар мреже Александар Поповић синоћ на "Карађорђу" (2:0).

Три победе уз гол-разлику 7:0 у борбама на домаћој и међународној сцени показатељ су да Партизан у дефанзиви засад функционише као сат, а притом је на плану офанзивних дејстава много конкретнији него што је то био случај у већем делу претходне сезоне.

Резултат такве игре су ауторитативне победе у утакмицама у којима се ниједан од три ривала црно-белих практично ништа није питао. Када се томе додају и припремни мечеви, долази се до податка да мрежа клуба из Хумске мирује пуних 582 минута и да су једино фудбалери Муре у првом тест-мечу успели да пронађу пут до мреже Београђана.

Са друге стране, разноврсност у пољу и пробуђеност појединаца, које су до скоро најчешће "гађале" критике, довеле су до тога да је Станојевићев тим на три такмичарска и исто толико припремних мечева постигао укупно 14 голова.

Колико тренутно све добро функционише у свлачионици црно-белих, сведочи и партија искусног Бибарса Натха у дербију против Војводине. Искусном Израелцу сигурно није било право када је на почетку сезоне сазнао да му улога у тиму неће бити лидерска као претходне, али је већ у првом мечу на којем је почео, показао да и те како још има мотива да се доказује и избори за повратак у стартну поставу.

- Тешко је играти у Новом Саду, а и противник је увек опасан. Две утакмице заредом смо играли на истом стадиону и победили, то је фантастичан начин да започнемо сезону. Знали смо да морамо од старта да играмо на најбољи могући начин. Желимо да играмо у Европи, то је веома важно за клуб и даћемо све од себе да тако буде и после четвртка - сабрао је мисли после сјајног издања у дуелу са Војводином Бибарс Натхо.

Времена за уживање у одличном почетку сезоне нема, црно-бели већ сутра путују у Словачку, где их у четвртак од 20.45 очекује реванш меч другог кола квалификација Лиге конференција против Дунајске Стреде.