ДОМИНАЦИЈА СРБИЈЕ: Одбојкашице "одувале" Доминиканску Републику на старту ОИ

Александар Илић
Александар Илић

25. 07. 2021. у 08:39

ОДБОЈКАШИЦЕ Србије први меч на Олимпијским играма одиграле су против Доминиканске Републике, славиле су наше даме са 3:0 у сетовима.

ДОМИНАЦИЈА СРБИЈЕ: Одбојкашице одувале Доминиканску Републику на старту ОИ

ФОТО: Тањуг

Српске одбојкашице су добро отвориле меч. Дошле брзо до предности 8:5. Потом су уследила два везана поена Доминиканки.

Добро су се браниле наше даме у наставку, а потом са три везана поена дошле до 11:7. Наставиле су наше одбојкашице са добром игром, те су у наставку првог сета дошле до 17:10. Одлична игра Србије у првом сету који је припао нашим одбојкашицама 25:18. 

На самом почетку другог сета игран је егал, смењивале су се у вођству екипе. Ниједна није успела да се резултатски одвоји. Тек средином сета српксе одбојкашице успевају да дођу до предности 16:9.

Са пуно емоција и енергије играле су наше даме, што се у овом делу меча посебно одразило на резултат. У истом ритму привеле су наше грације сет крају и резултатом 25:12 дошле на сет од тријумфа. 

Слично је почео и трећи сет. Егал на почетку, на семафору 8:8. Долазе изабранице Зорана Терзића потом до 12:9 поенима Бошковићеве. Искусно су контролисале репрезентативке Србије игру до краја, те нису дозволиле никакво изненађење, трећи сет добиле су са 25:20.

Блистала је Тијана Бошковић са 28 поена, а Милена Рашић освојила је 10.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Заједно у хуманитарној мисији „Храна за све“