ЛАЖНА ДРЖАВА КОСОВО ОСВОЈИЛА ЗЛАТО: Краснићи у финалу срушила Јапанку

24. 07. 2021. у 16:44

Први "прави" такмичарски дан на Олимпијским играма донео је велику радост нашим љубитељима спорта.

ЛАЖНА ДРЖАВА КОСОВО ОСВОЈИЛА ЗЛАТО:  Краснићи у финалу срушила Јапанку

Два рана наступа и - две медаље:

Сребро је освојио Дамир Микец у стрељаштву, бронзу Тијана Богдановић у теквондоу, а злату се радују на Косову и Метохији.

Наиме, џудисткиња Дистрија Краснићи, која у Токију наступа под заставом самопроглашене Републике Косово, освојила је најсјајније одличје на Олимпијским играма које се одржавају у Јапану.

Она је у финалу категорије до 48 килограма савладала са 1:0 Јапанку Фуну Тонаки.

Ово су друге Игре на којима Косово* има своју делегацију, а и са прошлих је једна златна медаља отишла у јужну српску покрајину: џудисткиња Мајлинда Кељменди победила је у конкуренцији такмичарки до 52 килограма.