ШПАНИЈА ЈЕ ПРВИ ПОЛУФИНАЛИСТА ЕП: "Фурија" у пенал лутрији победила борбену Швајцарску (ВИДЕО)

02. 07. 2021. у 17:36 >> 20:43

ШПАНИЈА је први полуфиналиста Европског првенства, пошто је победила Шцајцарску са 3:1 након пенала.

ШПАНИЈА ЈЕ ПРВИ ПОЛУФИНАЛИСТА ЕП: Фурија у пенал лутрији победила борбену Швајцарску (ВИДЕО)

Сјајна утакмица одиграна је у Санкт Петербургу на стадиону "Газпром арена". На крају је "фурија" била та која се радовала.

"Сајџије" су други пут заредом играли пенале, али за разлику од меча са Француском данас нису били успешни. Чак три везана казнена ударца нису претворили у гол (Шер, Аканђи и Варгас нису били прецизни). Треба рећи и да је голман Шпаније Унаи Симон одбранио два пенала.

Изабраници Луиса Енрикеа су повели у 8. минуту када је Закарија закачио лопту коју је ка голу упутио Алба. Она је преварила Зомера и завршила је иза леђа голмана Швајцарске.

Изједначење Швајцарској донео је Џердан Шаћири у 68. минуту. Искористио је смушеност у одбрани ривала и лако савладао Симона.

Проблем за тим Владимира Петковића је настао у 77. минуту када је Ремо Фројлер због оштрог старта зарадио црвени картон.

Шпанци су пропустили до краја утакмице велики број прилика, али голова до краја меча, а потом ни у додатних 30 минута није било.

Пенали су увек лутрија, али "фурија" их је ове вечери боље изводила и на крају када се све сабере заслужено отишла у полуфинале.

Ова селекција ће у полуфиналу играти против бољег из меча Белгија - Италија.

Швајцарска (3-4-2-1): Зомер - Елведи, Аканђи, Родригез - Видмер, Закарија, Фројлер, Цубер - Шаћири, Емболо - Сеферовић.

Шпанија (4-3-3): Симон - Аспиликуета, Лапорт, П. Торес, Алба - Коке, Бускетс, Педри - Ф. Торес, Мората, Сарабија.

ПЕНАЛИ: Швајцарска - Шпанија 1:1 (1:3)

1:3 - Ојарзабал је одвео Шпанију у полуфинале Европског првенства.

1:2 - Варгас је пребацио цео гол. Швајцарска није реализовала трећи везани једанаестерац.

1:2 - Ђерард Морено погађа за вођство "фурије"

1:1 - Наставља се серија промашених пенала. Симон брани други везани пенал.

1:1 - Зомер је зауставио ударац Родрија, јако лоше је шутирао.

1:1 - Унаи Симон је прочитао Шера и одбранио је пенал.

1:1 - Први гол за Шпаније постигао је Олмо.

1:0 - Ауторитативно Гаврановић за вођство "сајџија" у пенал серији.

0:0 - Промашио је Бускетс пенал. Послао је лопту у једну, Зомера у другу страну, али је погодио стативу.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК: Швајцарска - Шпанија 1:1

120+1. МИНУТ - Крај утакмице! Пенали одлучују о првом путнику у полуфинале Европског првенства.

116. МИНУТ - Олмо је извео корнер, главом са прве стативе је шутирао Серхио Бускетс и исход се зна. Опет је Зомер укротио покушај играча "фурије".

110. МИНУТ - Велика прилика за Љорентеа. Шутирао је из прве након повратне лопте, али одлично је уклизао Родригез и изблокирао покушај играча Атлетико Мадрида.

106. МИНУТ - Почео је други продужетак.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК: Швајцарска - Шпанија 1:1

105. МИНУТ - Крај првог продужетка.

102. МИНУТ - Невероватно шта промашују Шпанци. Опет Морено и опет Зомер фантастично интервенише.

100. МИНУТ - Ређају се шансе пред голом "сајџија". Прети "фурија" када год пређе на половину ривала, али тим Владимира Петковића и даље одолева.

96. МИНУТ - Снажан ударац Албе. Ипак, Зомер се још једном истакао и до промене резултата није дошло.

95. МИНУТ - Доминира Шпаније, што је и логично с обзиром на то да имају бројчану предност. Велику прилику пропустио је Ђерар Морено.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Швајцарска - Шпанија 1:1

90+4. МИНУТ - Крај утакмице. Гледаћемо продужетке.

85. МИНУТ - Пробао је левом ногом Ђерард Морено са неких 16 метара, али шутирао је право у Зомера.

77. МИНУТ - Само неколико минута након изједначења, Швајцарска се нашла у проблему јер је Фројлер искључен. Процените само да ли је Мајкл Оливер престрого фудбалеру Аталанте доделио црвени картон.

68. МИНУТ - Изједначила је Швајцарска резултат. Сјајну акцију су извели изабраници Владимира Петковића. Шаћири је добио лопту од Фројлера и без проблема савладао голмана "фурије".

65. МИНУТ - Варгас је одлично пронашао Цубера, овај шутирао шпицем копачке. Добро је био постављен Симон и одбио је лопту у корнер.

56. МИНУТ - Велика шанса за Закарију. Могао је да се искупи за аутогол. Шутирао је одлично главо, Симон је остао укопан, али је лопта отишла мало поред стативе.

51. МИНУТ - Сјајно је са леве стране центирао резервиста Дани Олмо, главом је шутирао Коке, но то није урадио баш најбоље, па је лопта отишла високо изнад пречке.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Швајцарска - Шпанија 0:1

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

35. МИНУТ - Запретили су Швајцарци. Мануел Аканђи је после корнера тукао главом, но лопта је отишла преко пречке.

27. МИНУТ - Велику прилику имао је Сезар Аспиликуета. Шутирао је главом, фантастично је реаговао Зомер и сачувао гол.

23. МИНУТ - Проблем за "сајџије". Брил Емболо због повреде не може да настави меч, а Владимир Петковић је уместо њега на терен послао Рубена Варгаса.

20. МИНУТ - Коке је из изгледне позиције извео слободан ударац, но лопта је завршила тик изнад пречек и Шпанија није успела да дуплира предност.

13. МИНУТ - Ништа вредно помена се није десило од када су изабраници Луиса Енрикеа повели.

8. МИНУТ - Шпанија је повела. Алба је натрчао на одбијену лопту, шутирао је из прве, а она је на путу ка голу закачила Закарију и преварила Зомера.

5. МИНУТ - У уводу меча који се игра на "Гаспром арени" нема прилика.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45