ДОК ЧЕКАМО ДЕРБИ: Десет најлепших голова са светковине српског фудбала (ФОТО)

А. Илић

25. 05. 2021. у 12:20

ФУДБАЛСКА Србија данас стоји, жељно се исчекује 19 часова када ће почети финале Купа Србије, односно дерби између Партизана и Црвене звезде.

Последњи дуел ова два ривала решио је Мирко Иванић јединим голом. Тај меч је архивиран и долази Куп Србије, такмичење у коме Партизан има знатно више успеха.

Uostalom, Partizan je poslednjih godina odigrao sedam uzastopnih finala, a četiri puta je podigao trofej, pa je i istorija na njihovoj strani Topčiderskog brda.

Надамо се обиљу лепих и атрактивних потеза уз дивне голове, а док чекамо почетак меча присећамо се неких од најлепших голова на мечевима Партизана и Црвене звезде.

• Антонио Рукавина (130. дерби)

Дерби одигран на стадиону Партизана 5. априла 2007. године завршен је без победника (1:1). Прелеп погодак за Партизан постигао је Антонио Рукавина.

• Miloš Jojić (144. дерби)

Још један дуел Звезде и Партизана који је украсио прелепи погодак. Био је део Милоша Јојића у 89. минуту, Партизан је славио 1:0.

• Nikola Drinčić (147. дерби)

Партизан је гостовао Црвеној звезди. Једини гол на мечу био је дело Николе Дринчића. Он је са ивице шеснаестерца распалио пројектил за велику радост навијача.

• Đorđe Tomić (111. дерби)

Партизан је у овом дербију славио са 2:1, а први гол на мечу постигао је Томић.

• Almami Moreira (135. вечити дерби)

Постигао је гол за изједначење у петом минуту надокнаде 135. вечитог дербија. Давне 2009. године меч на стадиону Партизана завршен је резултатом 1:1.

• Kadu (142. дерби)

Каду је постигао гол који и данас много боли навијаче Партизана. Бразилац је у зауставном времену успео да црвено-белима донесе сва три бода. Партизан - Црвена звезда 0:1.

• Hugo Vieira (149. дерби)

Меч одигран 12. септебра 2015. године један је од најефикаснијих дербија у скоријем периоду. Црвена звезда славила је 3:1, а један од два поготка која је постигао Каду видите у наставку.

Marko Perović (125. derbi)

Crveno-beli su slavili sa 2:0, a posebno interesantan gol je postigao Marko Perović. Kontru je “izgurao” sam i mrežu zatresao u 90. minutu!

• Nebojša Krupniković (99. derbi)

Nebojša Krupniković je na 99. "večitom derbiju" odigranom na stadionu u Humskoj 18. marta 1995. godine postigao jedan od najlepših golova u mečevima Crvene zvezde i Partizana. Igrao se 16. minut, kada je Darko Kovačević poslao centaršut sa leve strane, a Nebojša Krupniković sa ivice peterca makazicama, na maestralan način savladao golmana Partizana Gorana Pandurovića. Duel igran 1995. godine je završen rezultatom 2:2.

• Dragan Stojković Piksi (81. derbi)

Duel igran 6. septembra 1987. godine, Partizan i Crvena Zvezda su na stadionu "JNA" odigrali 81. "Večiti derbi" na kome su “Crveno-beli” slavili sa 3:2

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45