ФУРИОЗНА ИТАЛИЈА НАСТАВИЛА СА ПОБЕДАМА: "Азури" срушили и Велс, Швајцарска срушила Турску (ВИДЕО)

20. 06. 2021. у 19:51

Италија је у утакмици 3. кола групе А победила Велс са 1:0 и пказала поново одлилан фудбал.

ФУРИОЗНА ИТАЛИЈА НАСТАВИЛА СА ПОБЕДАМА: Азури срушили и Велс, Швајцарска срушила Турску (ВИДЕО)

Овај пораз не боли много Герета Бејла и другове који су се домогли пласмана међу осам најбољих селекција.

Тренутак одлуке десио се у 39. минуту када је Матео Песина искористио центаршут Марка Вератија и испоставиће се донео победу "азурима".

Селектор Италије Роберто Манћини одморио је велики број главних играча, но и фудбалери који су мало или нису никако играли успели су да наставе победнички низ.

Ова репрезентација је групну фазу окончала са максималних девет бодова и импресивном гол разликом - 7:0.

Швајцарска је у другом мечу ове групе била боља од Турске са 3:1 и ово им је била прва победа на шампионату Европе.

"Сајџије" су први део такмичења окончали на трећем месту са четири бода колико има и Велс, али због слабије гол разлике нису у прве две екипе. Ипак, изабраници Владимира Петковића би требало да се нађу у осмини финала.

Швајцарска је била бољи ривал и заслужено је славила. До предности је дошла већ у 6. минуту када је Харис Сеферовић одличним ударцем са ивице казненог простора савладао Угурчана Чакира.

До одласка на одмор предност је повећао Џердан Шаћири чији погодак је био заиста леп. Одлично је шутирао са неких 20 метара и погодио горњи угао гола Турске.

То као да је мало тргло тим Шенола Гунеша који је смањио предност у 62. минуту када је мрежу Јана Зомера затресао Ирфан Кахвечи.

Коначан резултат поставио је Шаћири. То је фудбалеру Ливерпула био други гол на утакмици.