ШПАНИЈА СЕ ОКЛИЗНУЛА У ПРВОМ МЕЧУ НА ЕП: "Фурија" одиграла без голова против Шведске

14. 06. 2021. у 22:57

ШПАНИЈА и Шведска одиграли су нерешено 0:0 против Шведске у Севиљи у другој утакмици групе Е на Европском првенству.

ШПАНИЈА СЕ ОКЛИЗНУЛА У ПРВОМ МЕЧУ НА ЕП: Фурија одиграла без голова против Шведске

Била је "фурија" фаворит на овом мечу, посебно што је играла као домаћин. Ипак, то није успела да оправда, па тако шампионат Европе није успела да отвори победом.

Нападао је тим Луиса Енрикеа, имао више удараца ка голу, већи посед лопте. Све то није било довољно да се пробије бедем скандинавске селекције.

Најбољи прилику за Шпанију пропустио је Алваро Мората у 38. минуту када је после грешке Даниелстона шутирао поред гола са неких 14 метара.

Узвратили су Швеђани преко Исака који се изненада нашао у шанси. Лажњаком је избацио чувара, а онда погодио стативу.

Садржајнији је био други део меча. Берг је пропустио добру прилику за госте, а онда су Шпанци додали гас како је меч одмицао.

У размаку од два минута сјајне прилике су пропустили Ђерард Морено и Сарабија. Као победник у оба случаја је изашао голман Шведске Робин Олсен.

Ово је уједно био први меч на овом Еворпском првенству у коме није било погодака.

Шпанија другу утакмицу игра против Пољске 19. јуна.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33