БИКОВИЋ КАО "СОВЈЕТСКИ СИНАТРА": Руска серија "Магомајев", од 23. маја, на РТС 1

Јл. Б.

22. 05. 2021. у 22:00

ПОСЛЕ бројних улога у српским и руским остварењима, популарног глумца Милоша Биковића гледаћемо у новој серији као чувеног руског певача Муслима Магомајева.

БИКОВИЋ КАО СОВЈЕТСКИ СИНАТРА: Руска серија Магомајев,  од 23. маја, на РТС 1

Фото Промо

Биографска драма, од осам епизода, у режији Романа Пригунова и Дмитрија Тјурина, биће емитована од 23. маја, недељом, у 22.30, на РТС 1 и репризно понедељком, око поноћи, на РТС 2.

Прича прати једног од највећих уметника светске славе и реномеа који је био совјетски оперски и поп певач. Муслим Магомајев (1942-2008), стекао је статус иконе у родном Азербејџану, Русији и постсовјетским земљама због свог невероватног баритона и харизме која га је красила. За живота је називан "краљем песама" и "совјетским Синатром", а наступио је и у париској "Олимпији".

Муслим потиче из једне од најпоштованијих уметничких породица. Његов деда, Муслим Магомајев (1885-1937), био је један од оснивача модерне азербејџанске класичне музике, отац Махмад био је надарени сценски дизајнер, а мајка Ајша је била глумица. Магомајев је као дете научио да свира клавир, а крајем педесетих је певао међу пријатељима у дворишту.

Тако је за његов таленат чуо диригент и композитор Нијази Хаџибејов који је потом водио рачуна о сваком кораку младог уметника. Као младић, Муслим се почео занимати за италијанске песме, амерички џез и друге стилове популарне музике. Имао је 19 година када је први пут наступио на међународном фестивалу, али и када се оженио Офелијом. Брак није потрајао ни годину дана, а у њему је добио ћерку Марину.

После успеха у СССР, провео је годину дана у "Ла Скали" у Милану, а по повратку се окренуо популарној музици. Брзо је постао култна фигура и одржавао је три концерта дневно, пунећи огромне арене широм земље, док су његови албуми достизали милионске тираже.

Баш тад, крајем шездесетих, Муслим Магомајев, док снима концертни програм, упознаје шармантну оперску певачицу Тамару Сињавску (Ирина Антоненко). Између краља совјетске поп сцене и звезде Бољшој театра у успону на први поглед јавља се искра која постаје почетак велике љубави. Међутим, Тамара је удата, а ни Муслим није слободан. Али, истинска љубав нема препрека и судбина поново зближава заљубљене у Паризу.

Серија "Магомајев" номинована за најпрестижнију руску награду "Златни орао", коју је утемељио редитељ и глумац Никита Михалков као пандан америчком Златном глобусу. Куриозитет је да је главне глумце, Милоша Биковића и Ирину Антоненко, лично одобрила удовица Тамара Сињавска.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

БРИЖЉИВО упаковане две нагореле воштанице и једна раскошна османска сабља пронађене у скромној соби Степе Степановића после његове смрти 27. априла 1929. откриле су да велики војсковођа није сматрао победе на Церу и Солунском фронту најважнијим биткама које је водио, већ освета средњовековних српских витезова изгинулих у Маричкој бици.

28. 04. 2024. у 06:30

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

НЕМАЧКА која је главни спонзор сарајевске „Резолуције о Сребреници“ покушава да прогура тај цинични историјски фалсификат кроз Генералну скупштину УН у време једне трагичне годишњице, ослобођења концентрационог логора Дахау, неспорног сведочанства о највећем геноцидном програму у историји човечанства чији је аутор – Немачка.

28. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

АКО НЕКОМ ПОЗАЈМИТЕ ОВУ КЊИГУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ ДА ВАМ ЈЕ ВРАТИ!