СРБИН ПОБЕДНИК МУЗИЧКОГ ФЕСТИВАЛА У БУГАРСКОЈ: Професору норвешког језика прво место на међународном фестивалу "Речне ноте"
СТЕФАН Здравковић, двадесетшестогодишњи професор норвешког језика који живи и ради у Београду, победник је чувеног међународног музичког "Речне ноте" који се у Бугарској одржава већ 19 година, а ове године због епидемиолошке сиитуације страни учесници из целог света такмичили су се онлине.
Приватна архива
Ово је први пут да је Србија узела прво место на овом такмичењу.
- Стварно ми је драга победа на овом музичком фестивалу. Био сам једини представник из Србије у великој конкуренцији – каже за Новости овај млади уметник.
Здравковић каже да му је драго да је уживао поверење Олге Марковић која у сарадњи са Никијем Тикилијевим организује одлазак наших певача како на овај тако и на многе друге фестивале.
Приватна архива
Млади уметник изазвао је пажњу јавности када је недавно, са великим успехом, представљао Србију на интернационалном уметничком фестивалу у Белорусији.
На "Славјанском базару", као и на фестивалу у Бугарској певао "Април у Београду" и "Дреам он" и дефинитивно освојио срца публике и организатора. Учешће на фестивалу у Белорусији показало му је да ће по свему судећи катедру заменити микрофоном.
- Тај фестивал ми је на неки начин био одскочна даска. Отворио је неке нове хоризонте, пружио нове прилике, али о свему томе када се деси – прича певач.
Стефан Здравковћ рођен је у Врању 1993. године, а већ 2002. сели се у Београд где започиње своје школовање. Већ две године ради као професор норвешког језика, који је завршио на одсеку за скандинавске језике Филолошког факултета у Београду.
ПРВАК
Музиком је почео да се бави још у средњој школи, када је основао свој први бенд и од тада је активно у музици као певач, бубњар и гитариста.
Паралелно са музиком Стефан Здравковић се од детињства бавио спортом, тако да је бивши првак Србије у каратеу, носилац је црног појаса.
Препоручујемо
ЈУБИЛЕЈИ КАД ПРОЂЕ КОРОНА: У Краљеву одложени "Џезибар" И "Стрит арт" фестивал
06. 08. 2020. у 11:17
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)