РАЈКО ДУЈМИЋ У КОМИ: “Кренуо је да ми купи поклон, молим вас, молите се да се пробуди” - поручује супруга Сњежана
ХРВАТСКИ музичар Рајко Дујмић (65), композитор неких од највећих хитова поп групе "Нови фосили", задобио је тешке повреде главе у саобраћајној несрећи у селу Равна Гора (Горски котар), у среду после подне.
Рајко и Сњежана Фото: "Фејсбук"
Он је због неприлагођене брзине слетео са пута у непрегледној кривини и пао у провалију дубоку 11 метара. Он је у једном тренутку слетео са коловоза удесно, ударио у камење поред пута, а затим је ауто, у којем је био сам, одбачен у оближњи шљивик, да би завршио у провалији. Ово је потврдила ријечка полиција, а Дујмић је убрзо смештен на интензивну негу Клиничко-болничког центра у Ријеци. Његово стање је стабилно, али је у индукованој коми.
- Молим вас, молите се да се пробуди из коме - огласила се на "Фејсбуку" Дујмићева супруга Сњежана, која је, по писању хрватске штампе, видела Рајка у болници.
Сњежана вели да је Дујмић био свестан када је дошла хитна помоћ, коју је чекао 45 минута. У колима хитне помоћи је изгубио свест.
- Повреде су тешке, али он је борац и морамо сви да верујемо и молимо се да ће се извући из овога - казала је Сњежана Дујмић.
Иначе, викендица породице Дујмић се налази у Горском котару, а Рајко је у среду, на дан када је упознао Сњежану, кренуо да јој купи поклон, који је планирао да јој да те ноћи, на вечери у Делницама.
"ФОСИЛИ" МУ ЖЕЛЕ БРЗ ОПОРАВАК
ПРИЈАТЕЉИ и дугогодишњи сарадници из групе "Нови фосили", оставили су све несугласице по страни и пожелели Рајку Дујмићу да се што пре опорави.
- Маринко Колнаго, Сања Долежал и ја смо за несрећу чули из медија - рекао је гитариста "Фосила" Владимир Кочиш Зец. - Веома ми је жао што му се, након свих трагедија и несрећних околности које су га у животу задесиле, сад и ово догодило. Желимо му да се што пре опорави и онда са животом крене много боље него до сад.
Препоручујемо
ПРЕ НЕГО ШТО ЈЕ РАТ ПОЧЕО: Нермин Ханџић показао последње мирне тренутке Дубаија (ФОТО)
05. 03. 2026. у 23:40
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)