ВЕЛИКО ПРИЗНАЊЕ: Констракта добила награду за најбољи текст на овогодишњем "Евросонгу"
ПРЕДСТАВНИЦА Србије на „Песми Евровизије” у Торину Ана Ђурић Констракта добила је награду за најбољи текст на овогодишњем издању такмичења за песму „In corpore sano”.
Фото: Танјуг АП
Награде се додељују на основу гласова пратилаца званичног налога „Песме Евровизије“, а осим представнице Србије, номиновани су били представници Италије и Португалије и победници такмичења из Украјине.
Ана Ђурић Констракта изазвала је доста пажње уочи такмичења на којем је заузела пето место, што је био најбољи пласман Србије на „Песми Евровизије“ од 2012. године када је Жељко Јоксимовић био трећепласирани.
Овогодишња „Песма Евровизије“ одржана је у Торину, победу је однела Украјина, али ће због ситуације у тој земљи следеће године такмичење бити одржано од 9. до 13. маја у Ливерпулу, у Великој Британији, која је у Италији заузела друго место.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЕМОТИВНИ СНИМЦИ: Цеца честитала Вељку 26. рођендан уз ову поруку
Препоручујемо
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца "Није фер, ни колегијално"
ПЕВАЧИЦА Дара Бубамара реаговала је бурно на критике које је добио њен кандидат од стране њених колега из "Звезда Гранда".
25. 01. 2026. у 13:10
Коментари (0)