БРАЈАНУ РАШИЋУ НАГРАДА "МИКИЦА ЗДРАВКОВИЋ": Доделом признања у Крагујевцу почео пратећи програм 12. "Арсенал феста"

ПРИЗНАЊЕ "Микица Здравковић", које крагујевачки "Арсенал фест" додељује личностима из Србије и региона за њихов досадашњи рад на музичкој сцени, уручено је јуче у Крагујевцу, на Светски дан музике, концертном фотографу Брајану Рашићу.

БРАЈАНУ РАШИЋУ НАГРАДА МИКИЦА ЗДРАВКОВИЋ: Доделом признања у Крагујевцу почео пратећи програм 12. Арсенал феста

Фото Лаки Лазаревић

Овим догађајем је започео пратећи програм 12. по реду "Арсенал феста", који ће бити одржан од 30. јуна до 2. јула у простору Кнежевог арсенала. Додељивање награде Рашићу прави је увод за његову изложбу концертних фотографија "Старс" у крагујевачкој галерији "Ђура Јакшић", која ће бити отворена сутра (20.30) и трајаће до 17. јула.

Рашић истиче да му је велика част што је добитник награде која носи име прерано преминулог Микице Здравковића, једног од оснивача "Арсенал феста", запосленика Дома омладине Крагујевац и бас гитаристе бендова ЧБС и "Веселе осамдесете".

- Микицу сам упознао као доброг човека - емотиван је био Рашић. - Срели смо се свега неколико пута, али и то је било довољно да видим да се ради о дивној особи. Веома ме је погодио његов одлазак. Био је, на неки начин, човек у сенци, баш као и ја као фотограф, али ти људи су битни. Моје велико поштовање граду Крагујевцу и "Арсенал фесту". Дирнут сам, хвала на овом значајном признању.

Упитан колико му данас, после деценија богате каријере, значе награде, Рашић признаје у току каријере није добио много признања:

- "Гардијан" је 2011. моју фотографију Ејми Вајнхаус са њеног последњег концерта у Београду прогласио за слику године. УЛУПУДС ми је, пре неколико година, доделио повељу. Постоје фотографи који шаљу своје радове на конкурсе, ја сам ретко учествовао у томе. Нисам се такмичио, мој посао је био више новинарски.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!