НИК КЕЈВ НА "ЕГЗИТУ": Новосадски музички фестивал објавио прво велико име за 2022. годину
АУСТРАЛИЈСКИ рокер Ник Кејв и његови "Бед сидси" су прве потврђене главне звезде 21. фестивала "Егзит", који ће бити одржан од 7. до 10. јула 2022. у Новом Саду, а свираће 8. јула на главној бини.
Фото ЕПА
Петроварадинска тврђава видела је Ника Кејва (чији су наступи интензивни, гласни и набијени емоцијама) два пута. Први пут 2011. са "Гриндерманом", а 2013. са "Бед сидсима" и оба пута, кроз моћне и гласне свирке, показао је сву своју нераскидивост веза коју има са обожаваоцима са ових простора. У региону је наступио више од 10 пута, а ограничен број једнодневних улазница за Кејвов концерт пуштен је јуче у онлајн продају. Фанови могу да бирају између три врсте карата, по поклон-ценама: регуларне 2.590 динара, фан-пит 3.990 динара и ВИП 12.000 динара. Од 3. септембра почиње редовна продаја једнодневних улазница, као и комплета за сва четири дана.
- И док прича о чуду које се десило на нашој магичној тврђави овог лета и даље обилази планету, с великим оптимизмом гледамо на 2022, када ће Нови Сад бити Европска престоница културе. Верујемо да нема бољег начина да најавимо овако значајно издање, него с једним од највећих рокенрол уметника - рекао је оснивач и директор "Егзита" Душан Ковачевић.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)