МИНУТ АПЛАУЗА ЗА МИШУ: Уз "Рибљу чорбу" и Ингвија Малмстина завршен "Арсенал фест" у Крагујевцу
КРАГУЈЕВАЧКИ "Арсенал фест" 11. по реду завршен је синоћ тријумфалним наступима "Рибље чорбе" и гитарског хероја Ингвија Малмстина, уз сјајан увод који је донела група "Освајачи".
Фото Марина Пешић
Миљеници домаће публике за почетак вечери подарили су посетиоцима своје највеће хитове: "Крв и лед", "Можда небо зна", "С ким чекаш дан", "Пронађи ме"...
Оно што се ипак највише ишчекивало је први наступ "Рибље чорбе" после пандемије због ковида 19, и уједно први после смрти басисте Мише Алексића, кога је заменио Иван Станковић.
Упркос здравственим проблемима ноћ уочи наступа, Бора Ђорђевић је сјајно изнео са остатком бенда свирку од 80 минута, а Крагујевац је то овацијама дочекао.
Бенд је за почетак приредио изненађење ("Око мене"), а затим је уследио рафал старих хитова "пресечен" песмама са актуелног албума "Да тебе није".
Уместо минута ћутања, Миша Алексић је добио минут снажних аплауза, што је била најемотивнија сцена вечери.
"Чорба" је, на бис наступ завршила уз "Добро јутро".
Уследила је бриљантна свирка гитарске легенде Ингвија Малмстина. Због њега, као и због "Чорбе", велики број посетилаца је и из Београда запуцао пут Крагујевца.
Препоручујемо
ОВО ЈЕ ПОСЛЕДЊА ОБЈАВА ДРАГАНА ЛАЗИЋА: Настала свега пар сати пре трагедије (ФОТО)
12. 03. 2026. у 07:39
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)