ДА ЛИ ЋЕ БИТИ ПОПЛАВА? Бијељинци прате стање на Дрини и кажу - опрезно, али без страха (ФОТО)
ГРАДОНАЧЕЛНИК Бијељине Љубиша Петровић посетио је „Еко камп“ на обали Дрине у викенд насељу Јања и разговарао са мештанима о наглом порасту водостаја ове реке и мерама које треба да буду предузете да би се, у случају изливања, заштитили људи и имовина у приобалном појасу.
Фото: В. М.
Са њим су били и представници градске Цивилне заштите, који редовно прате кретање водостаја ове ријеке.
- Према информацијама добијеним на узводним мјерним станицама брзина пораста водостаја је 7 центиметара по сату и очекујемо да ће за пет до шест сати водостај порасти за око пола метра. Нема разлога за икакву панику, тренутни водостај је 392 центиметра а стање редовне одбране од поплава по правилу почиње када Дрина достигне висину од 450 центиметара. Припадници цивилне заштите надзиру ситуацију и учиниће све да заштите људе и имовину који се налазе у близини обале реке Дрине - истакао је Петровић.
Председник удружења „Еко зелени Дрина“ из Јање и власник ресторана „Еко камп“ Амир Агановић, на основу свог петнаестогодишњег искуства на овој реци, сматра да тренутно нема разлога за страх.
- Водостај је од јутрос порастао за око метар и очекујемо да ће вечерас достићи врхунац са још око пола метра, што није ни близу опасно као ситуација која нас је задесила 2010. и 2014. године – додао је Агановић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)