ЗЕЛЕНАШУ ПЕТ ГОДИНА ЗАТВОРА: У Бањалуци Врховни суд потврдио пресуду Горану Кнежевићу (46) из Приједора
ВРХОВНИ суд Републике Српске потврдио је пресуду Горану Кнежевићу (46) из Приједора којом је осуђен на пет година затвора и новчану казну од 20.000 КМ због зеленаштва, којим су жртве оштећене за најмање 91.000 КМ.
Фото архива
Пресуда је изречена након што је судско веће Врховног суда РС одбило жалбу одбране као неосновану и у потпуности потврдило првостепену пресуду коју је изрекао Окружни суд у Приједору.
Кнежевић је оглашен кривим за зеленаштво, које је починио заједно са бившом супругом Сањом Кнежевић (40) и Томиславом Мастикосом (44) из Брчког.
Они су раније осуђени на по годину дана затвора на основу споразумног признања кривице. Споразумом су се обавезали да сведоче у корист тужилаштва, што су током поступка и учинили.
АКЦИЈА "ЛОАН"
ГРУПА зеленаша ухапшена је у марту 2018. у оквиру акције "Лоан", коју су ПУ Приједор и Управа за организовани и тешки криминалитет МУП РС месеци припремали. Горан Кнежевић је "пао" у једном од најпопуларнијих кафића у центру Приједора и то након што је упао у полицијску замку када је један од дужника дошао да му исплати рату.
У оптужници се наводило да су оптужени само на каматама од грађана наплатили најмање 91.000 КМ. Током истраге сумњало се да је износ био и двоструко већи. Појашњава се да су се оптужени зеленаштвом бавили од почетка 2015. па до 21. марта 2018. године на подручју Приједора.
- Користећи стање нужде, тешко имовно стање и тешке прилике више оштећених лица они су давали новац на зајам, те примали и за себе уговарали несразмерну имовинску корист у виду камате - наводило се у оптужници.
Иначе, осумњичени су новац давали на позајмицу с каматом од 10 до 20 одсто на месечном нивоу, а појединим дужницима су упућивали озбиљне претње када рату нису исплаћивали на време.
Препоручујемо
НЕНАДУ ОГЊЕНОВИЋУ ШЕСТ ГОДИНА ЗАТВОРА: Изречена пресуда бившем директору „Галенике“
22. 01. 2021. у 14:12
СУЂЕЊЕ СТАНИВУКОВИЋУ: Пре него што је запалио жену - од њега се крила у грмљу
19. 01. 2021. у 16:38
БИВШОЈ БЕРЕТКИ 15 ГОДИНА РОБИЈЕ: Предрагу Дангубићу потврђена пресуда
15. 01. 2021. у 18:55
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)