ГРАДСКА КУЋА И ТРГ У СОКОЦУ: Милован Бјелица почео градњу главног пројекта

Р.С.

18. 11. 2020. у 19:56

МИЛОВАН Цицко Бјелица, дан након победе на изборима за начелника општине Соколац, почео је да реализује пројекат Градска кућа Соколац, са тргом и спомен обележјем.

ГРАДСКА КУЋА И ТРГ У СОКОЦУ: Милован Бјелица почео градњу главног пројекта

Фото: Општина Соколац

За главни пројекат је одобрено 350.000 КМ, преноси портал Цапитал.

Рок за израду главног пројекта за градњу Градске куће, трга и спомен обележја у Сокоцу је три месеца.

Пројекат ће радити Пројектни студио Мотика из Зворника, који је изабран на основу преговарачког поступка, објављено је у понедељак, а разлог за преговарачки поступак је што већ постоји урађено идејно решење наведене инвестиције.

Процијењена вредност Градске куће, трга и споменика је 6,8 милиона КМ, објављено је насајту општине.

На тргу би требао да се налази и споменик патријарху Павлу, који ће бити висок осам метара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих