ФАКУЛТЕТИ ЗА ПРИМЕР: Председница Српске у посети требињским високошколским установама

Д. ЦУРАЋ

13. 10. 2020. у 06:14

ПРЕДСЕДНИЦА Републике Српске Жељка Цвијановић посетила је у Требињу Факултет за производњу и менаџмент и Академију ликовних уметности, а након састанка са деканима Душаном Јокановићем и Веселином Брковићем, Цвијановићева је истакла да је радује чињеница да, осим добре сарадње са ресорним министарством, требињски факултети добро сарађују и са локалним институцијама.

ФАКУЛТЕТИ ЗА ПРИМЕР: Председница Српске у посети требињским високошколским установама

Цвијановићева са деканима / Фото Д. Цураћ

- Локална власт у Требињу је конципирала различите врсте помоћи свим категоријама, па и студентима, што показује једну посебну бригу. Све похвале на начин организовања тих факултета, то су установе које имају дугу традицију и са правом су добили највеће признање локалних власти - истакла је Цвијановићева.

Она је нагласила да РС води рачуна и помаже да се, тамо где постоје капацитети и могућности, оснива факултет, и истакла да је образовање и школовање људи кључ за даљи развој.

- Свака локална средина која о томе води рачуна има и перспективу, а републичке институције су ту да помогну. Свака добра иницијатива која дође из Требиња и из било којег другог нашег града или општине имаће пуну подршку. Желим да оно што се дешава у Требињу буде подстицајно за неке наше, рећи ћу, успаване средине - додала је председница РС.

Веселин Брковић, декан Академије ликовних уметности, потврдио је да ова образовна установа настоји да има добру сарадњу и са локалним заједницама, али и другим институцијама у Српској.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ЉУДИ ШОКИРАНИ СЦЕНОМ НА РТС-У: Уместо заставе Србије - ОВО! А ево како је скандал објаснио Јавни сервис!