СДС: Озаконити празник Дан јединства, слободе и националне заставе
КЛУБ посланика Српске демократске странке ће упутити иницијативу Народној скупштини Републике Српске да 15. септембар, Дан јединства, слободе и националне заставе буде званичан празник у Закону о празницима Републике Српске – истакао је Миладин Станић, шеф Клуба посланика СДС у Народној скупштини РС.
Фото: Архива новости
Станић је нагласио да ће Клуб посланика СДС предложити измене и допуне Закона о празницима Републике Српске у План рада Народне скупштине Републике Српске за наредну годину.
- Важно је да једном оваквом питању приступимо озбиљно и институционално а не из угла дневне политике. Један овакав датум који слави српско јединство и народну слободу треба бити препознат у позитивном праву Републике Српске што ће бити гаранција његове важности и трајања – истакао је шеф Клуба посланика СДС.
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)