ВЛАДА РС: Дан српског јединства - 15. септембра
ВЛАДА Републике Српске усвојила је предлог закључка да се 15. септембар обележава као Дан српског јединства, слободе и националне заставе, али неће бити нерадан дан.
Фото: О. М.
Према закључку републички органи, јединице локалне самоуправе и друге јавне установе биће обавезне да обележе овај дан уз обавезно истицање заставе Републике Српске.
- Републички протокол и Републички центар за истраживање рата и ратних злочина да организују обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе - рекла је саветница за медије предсдника Владе РС Данијела Пејић.
Препоручујемо
СЛАВИЋЕМО ГА 15. СЕПТЕМБРА: Србија и Република Српска добијају заједнички празник
26. 08. 2020. у 11:42
У ПЕТАК ОДЛУКА: Тачна локација аеродромске писте у Требињу!
31. 08. 2020. у 17:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)