СПОМЕНИК НАМУЧЕНИМ СРБИМА: Универзитет у Источном Сарајеву, после три деценије, добио сопствени простор

Мариана Регојe

24. 04. 2025. у 20:43

ЗГРАДА Ректората и Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву, у чију изградњу је уложено 11,5 милиона КМ, свечано је отворена у присуству највиших званичника Републике Српске.

СПОМЕНИК НАМУЧЕНИМ СРБИМА: Универзитет у Источном Сарајеву, после три деценије, добио сопствени простор

Мариана Регоје

Отварању су присуствовали председник Републике Српске Милорад Додик, министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Жељко Будимир, градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић, ректор Универзитета Милан Кулић и начелници општина.

У новоизграђеној згради, осим Ректората, налази се и Музичка академија, опремљена савременом концертном двораном. Ово је први пут да Универзитет у Источном Сарајеву, након више од три деценије постојања добија властити простор, будући да су се до сада студенти и професори налазили у изнајмљеним објектима.

Универзитет, основан паралелно са Републиком Српском, данас броји око 8.000 студената, укључујући 450 странаца из 29 земаља, а диплому је до сада стекло више од 18.000 студената.

- Ово је наш успех и доказ да можемо. Да није било упорности наставног особља, не бисмо истрајали. Ово смо осмислили ми, а реализовале наше институције - рекао је Додик.

Он је честитао ректору Кулићу и поручио да ће нова зграда бити додатни мотив за унапређење наставе и јачање студентског духа. Додик је подсетио и на значај Источног Сарајева као стратешког подручја.

- Овде су дошли људи који су у Сарајеву оставили све и поново градили живот. Сарајевски Срби су најстрадалнији народ у овом рату, а ова зграда је споменик управо њима - поручио је председник Српске.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)