ОСАМ ГОДИНА ПРЕТИ БАБИЦИ И ГИНЕКОЛОГУ: Завршено суђење члановима медицинског тима у случају пада бебе у Фочи
У ОСНОВНОМ суду у Фочи окончано је суђење гинекологу Владимиру Чанчару и бабици Биљани Кулић, оптуженима у случају пада бебе у Универзитетској болници у Фочи.
болница Фоча фото болницафоча
Изрицање пресуде је заказано за 25. јул у 12 часова. Реч је о члановима медицинског тима који су 19. августа 2022. године породили Јовану Весић из Требиња, након чега је њена тек рођена девојчица Ј. В. пала на под и задобила тешке повреде. Оптужницом, Чанчару и Кулићевој на терет је стављено нехатно кривично дело несавесно пружање лекарске помоћи, за које им прети казна од једне до осам година затвора.
У оптужници се наводи да се Кулићева и Чанчар нису придржавали правила струке при пружању медицинске помоћи. Као последица неадекватног поступања беба је, након порођаја, Кулићевој пала на под са помоћног стола и задобила тешке повреде.
Чанчар је оптужен да је пропустио да о томе обавести родитеље бебе, а затим да је пропустио да предузме све мере и радње у циљу благовременог указивања медицинске помоћи новорођенчету.
Услед тога код детета су наступиле тешке повреде опасне по живот и значајно погоршано здравствено стање, због чега је превезено у Клинички центар Универзитета у Сарајеву где је хитно оперисано и успешно се опоравило.
Казна и за давање мита
РЕПУБЛИЧКО јавно тужилаштво Републике Српске није аболирало ни оца бебе Данијела Весића који је осуђен на новчану казну од 5.000 КМ због давања мита.
Након што се сазнало за цели случај против Чанчара је покренута истрага и за примање 400 КМ мита од оца бебе, а против медицинске сестре Гордане Соколовић због примања мита у износу од 100 КМ. Обоје су осуђени након што су споразумно признали кривицу. Чанчар на шест месеци затвора и новчану казну од 20.000 КМ, а Соколовићева на условну казну од шест месеци, са роком провере од три године.
Према резултатима истраге Чанчар и Соколовићева су, након што се сазнало за пад бебе, покушали да врате новац оцу. Чанчар је дошао у болесничку собу Весићеве супруге и пред сведоцима је поцепао 400 КМ, те их бацио на кревет на којем је лежала. Весић му је рекао да му "не узнемирава жену" и да узме новац. Чанчар је то и учинио и изашао из собе. Новац је покушала да врати и медицинска сестра Соколовић, о чему постоји и видео-снимак који је забележен мобилним телефоном. Подеране новчанице, уз 100 КМ које је узела Соколовићева, чак седам месеци су стајале у ладици стола у амбуланти и Чанчар их је 16. марта 2023. године добровољно предао полицији.
Препоручујемо
ГЛАС КОЈИ СЕ ЧУЈЕ: Угљевик угостио 54 директора домова здравља
12. 12. 2025. у 11:27
БИТКА ЗА ЖИВОТ ЧЕТВОРОГОДИШЊЕ ЗАНЕ> Од држављанства срце зависи!
11. 12. 2025. у 09:28
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)