ДОДИК НАКОН ГЛАСАЊА У УН: Према демократским принципима, резолуција о Сребреници је пропала
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик рекао је да, што се тиче демократског света и онога што нас они уче, резолуција о Сребреници није данас добила већину у Генералној скупштини УН него је пропала.
Фото: Срна
- На гласању смо видели да су за резолуцију гласале 84 земље, што није ни надполовична већина - нагласио је Додик и истакао да је пропао њихов наум био да Србима прикаче да су геноцидан народ.
Поновио је да је Влада Репубике Српске покренула питање мирног раздруживања са Федерацијом БиХ, јер, како је истакао, немамо разлога да након овога остаје и живимо заједно у БиХ. Приметио је да близу 110 земаља није гласало или је било против или уздржано.
- Ово је пропала резолуција и то значи да је УН нису подржале. Њихов наум да Србима наметну геноцидност и моралну дисквалификацију није успео - рекао је председник Републике Српске и додао да ће Американци рећи да је 84 гласа "за" довољно.
- Упитао бих по којем принципу је то довољно - рекао је Додик новинарима у Источном Сарајеву и поручио да се не би поносио да је на месту оних који на резолуцији радили.
Јер, како је навео, са Запада нас уче да је демократска већина она која је натполовична од укупног броја, а они је немају.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (1)