БРИТАНЦИ ПОПУСТИЛИ ПОСЛЕ ВАПАЈА ЋЕРКЕ СОЊЕ: Караџићу, ипак, дали лекове
УПРАВА британског затвора "Вајт" одлучила је да свом притворемику Радовану Караџићу дозволи да прими терапију, али тек пошто је сатима трпео несносне болове и након што је српску јавност о томе алармирала ћерка првог председника Републике Српске Соња Караџић Јовичевић.
Фото Приватна архива
Како Новости незванично сазнају, Караџић је за сада стабилно И тек би требало да се утврди шта је проузроковало несносне болове којима је био изложен.
Подсетимо, први председник Републике Српске Радован Караџић, који се налази у британском затвору, трпи ужасне болове јер му нису дали неопходне лекове нити има лекарску помоћ. То је раније изјавила његова кћерка Соња Караџић Јовичевић и истакла да то сматра покушајем убиства.
- Данима ми Радован говори да има болове у стомаку и карлици који се повећавају. Лекове које је требало да добије нису му дали. Чекао је, покушавао да дође до лекара. Није ми дао да се обратим медијима - рекла је Јовичевићева.
Она је истакла да је Радован данас позвао у 14.30 часова и да је једва говори, али је успео да каже да му је стомак огроман од синоћ, да има ужасне болове и да нико неће да му помогне нити да зове лекара.
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)