ЛУКАШЕНКО ЗОВЕ ДОДИКА: Званични позив председнику Републике Српске да посети Белорусију

ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик разговарао је данас у Палати Републике са амбасадором Републике Белорусије у БиХ са седиштем у Будимпешти Владимиром Улаховичем.

ЛУКАШЕНКО ЗОВЕ ДОДИКА: Званични позив председнику Републике Српске да посети Белорусију

Фото: В. Трипић

Додик је упознао амбасадора Белорусије са политичком ситуацијом у Српској, као и о различитим механизмима притисака на Републику Српску и покушајима њене делегитимизације.

Такође, Додик је истакао да је Република Српска институционално стабилна и да поштује Устав и Дејтонски мировни споразум, те истакао опредељеност институција Српске ка очувању мира и стабилности.

Амбасадор Улахович пренео је Додику позив председника Републике Белорусије Александра Лукашенка да званично посети Белорусију.

Додик је изразио уверење да ће односи Републике Српске и Белорусије, засновани на чврстом пријатељству и узајамном поверењу, бити додатно унапређени.

Састанку је присуствовао и почасни конзул Белорусије у БиХ Недељко Елек.

(РТРС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

НОРВЕШКА БАЈКА ЈЕ ЗАВРШЕНА! Џуд Белингем одвео Енглеску у полуфинале Светског првенства