НАСЕР ОРИЋ МОРА НА РОБИЈУ! Језиво сведочење Фадиле Мујић о масакру у Кравици испитује тужилаштво (ВИДЕО)
ТУЖИЛАШТВО БиХ почело је да прикупља информације у циљу проналажења и идентификације починилаца злочина над српским цивилима у селу Кравица, сазнају "Новости".
Фото: Јутјуб/MTV IGMAN/Архива ВН
Фадила Мујић, жена из удружења Мајке Сребренице, признаје да је знала и учествовала у нападу на Србе у Кравици на Божић 1993. на Божић, пишу vecernjenovosti.ba.
Најмлађа жртва тог злочина био је Владимир Гајић који је имао само 4 године.
Наредба која је издата у Тужилаштву БиХ је само мали корак ка доказивању истине, говори председник Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Сребренице Бранимир Којић.
– Нас неће задовољити издавање наредбе, једино што је прихватљиво за породице жртава и за саму истину је да неко буде осуђен за злочине са елементима геноцида у Кравици. Првооптужени мора бити Насер Орић који заслужује максималну затворску казну за све злочине које је починио у Подрињу а посебно у Кравици и Скеланима – истиче Којић.
Неко мора одговарати и за опљачкану и попаљену имовину како Кравице тако и Скелана јер су свој крвави пир из Кравице наставили само 9 дана касније, говори Којић за "Новости".
- Искрено не верујемо у искрен однос Суда и Тужилаштва БиХ и бојим се да ће ово бити још једно у низу удараца за породице погинулих, искрено волели би да погрешимо у овој констатацији али нас је досадашња пракса научила да не верујемо у овакво судство и тужилаштво. Тужилаштво већ има доста доказа за дешавања у Кравици на Божић ’93 и само је питање да ли желе да се истина сазна а одговорни процесуирају, мада чим то стоји толико дуго у ладицама нам показује да се починиоци, крвници и злочинци штите.
Фото Принтскрин
Којић истиче да су скоро три деценије прошле од тог злочина, да су многи сведоци, егзекутори поумирали а суд их је кроз одуговлачење са својим нерадом на тај начин покушао амнестирати.
– Сваки злочин има име и презиме, за Кравицу је то Насер Орић и његови бојовници који су му били одани у свим приликама па чак и у убиству својих неистомишљеника из сопственог народа. Он ће за нас увек бити злочинац и криминалац ма колико га политичко Сарајево чувало и штитило, ми никад нећемо одустати од тога да он одговара за сваког нашег сународника о кога је окрвавио своје руке – говори Којић.
Како "Новости" сазнају, Тужилаштво Републике Србије почело је да прикупља информације у циљу проналажења и идентификације починилаца злочина над српским цивилима у селу Кравица.
БОНУС ВИДЕО: КАКО ИЗГЛЕДА ХАШКА ПРАВДА - Србима десет векова робије
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (9)