НЕМАЧКИ МАГАЗИН ДОДЕЛИО ПРИЗНАЊЕ: Требиње најпожељнији град на свету за пензионере
НЕМАЧКИ магазин „Фокус“ прогласио је Требиње за најбоље место на свету за живот након одласка у пензију.
Фото: Д. Ц.
Међу десет најбољих места за "златно доба", након Требиња, сврстани су Анталија у Турској, Мангалоре у Индији, Ћингдао у Кини, Куенка у Еквадору, Сорокаба у Бразилу, Коимбра у Португалу, Велики Трново у Бугарској, Темишвар у Румунији и Осијек у Хрватској.
Фокус је ранг-листу направио поређењем 575 градова на свету, а као критеријуме узео безбедносну ситуацију и квалитет здравствене заштите по мишљењу странаца који тамо живе. У избору су узети просечна кирија и трошкови живота у поређењу са Берлином, добра клима, квалитет ваздуха, те колико брзо и без стреса се може проћи кроз град аутомобилом или јавним превозом.
Требиње је по оцени „Фокуса“ освојило 81,9 бодова од укупно 100, чиме је ове године са врха скинуло прошлогодишњег победника грузијски град Батуми. Немачки магазин пише да се Требиње налази на најјужнијем делу БиХ и близу мора, те да је најмање место које се нашло на овој листи. Фокус истиче да је град историјски занимљив са католичком катедралом, српским православним манастиром и џамијом које илуструју различитости.
Требиње је добило лошу оцену само у једној категорији: здравствени систем малог града је испод просека у поређењу са осталим градовима у свету.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)