"РЕКАО САМ МУ ДА ИЗАЂЕ СА МОГ ИМАЊА": Додик тврди да му је амерички амбасадор нудио преиначење затворске казне
СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик рекао је данас на посебној седници Народне скупштине РС како му је бивши амерички амбасадор Клифорд Бонд нудио помоћ америчке владе да му затворска казна, која му је претила, буде замењена условном казном.
Фото Танјуг
- У време моје прве владе против мене су покренути судски поступци због куповине цвећа намењеног за полагање на споменике погинулима у рату и за поклоне за званичнике који су долазили - рекао је Додик.
Он истиче да му је Бонд на приватном састанку рекао да зна да од тих оптужби нема ништа, али да је Стејт департмент желео да му понуди да му се затворска казна од две године преиначи у шест месеци условно.
– Рекао сам да изађе с мог имања. То је био мој задњи разговор с њим - истакао је Додик и додао да у тој куповини цвећа није било ништа спорно јер се радило о званичним одлукама Владе РС, а касније је тај предмет обустављен.
БОНУС ВИДЕО - ПОБЕДА ВЕРЕ: Безумље и насиље није спречило устоличење митрополита Јоаникија
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)