СЕЋАЊЕ НА СТРАДАЛЕ: Видовдан - симбол борбе за слободу српског народа, обележава се и у Угљевику (ФОТО)

ВИДОВДАНСКЕ свечаности у општини Угљевик почеле су одржавањем помена погинулим српским јунацима од Косовског боја до данас испред централног спомен-обележја.

СЕЋАЊЕ НА СТРАДАЛЕ: Видовдан - симбол борбе за слободу српског народа, обележава се и у Угљевику (ФОТО)

Фото: В. Митрић

Начелник Угљевика Василије Перић поручио је да Видовдан симболизује непрестану борбу српског народа за слободу. Перић је честитао крсну славу свим припадницима Војске Републике Српске и изразио свима њима захвалност који су у протеклом одбрамбеном рату дали огроман допринос како би српски народ опстао на овим просторима и Републици Српској.

- Наша дужност и обавеза да се сећамо свих јунака који су дали животе за слободу српског народа, а и обавеза да све чинимо како би народ на овим просторима живео у миру и у будућности живио у слободи - рекао је Перић.

Он је најавио даљу подршку општине Угљевик борачким породицама и нагласио да се из локалног буџета редовно дају принадлежности за њих.

Председник Одбора породица погинулих бораца Угљевика Саво Милошевић подсетио је да је из Угљевика у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату погинуо 301 борац Војске Републике Српске а да је њих 648 рањено.

Венце су положиле породице погинулих бораца, представници општине Угљевик и организације  које окупљају борачку популацију.

Видовданске свечаности у Угљевику настављају се литургијом у храму Свете Петке Параскве, а а онда је свечано отворање Сајма народних рукотворина који се одржава на платоу Центра за културу "Филип Вишњић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)