КО ЈЕ ПОБИО ВИШЕ ОД 23.000 СРБА У ПРОТЕКЛОМ РАТУ? Радован Вишковић огорчен - Да је било права и правде пресуда Младићу би била ослобађајућа!
ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Српске Радован Вишковић изјавио је да би пресуда генералу Ратку Младићу била ослобађајућа да је било права и правде.
Фото: Новости
- Очигледно да овде нема ни права ни правде, а то нам је ко зна колико пута потврдило наше досадашње искуство које смо имали са Хашким судом и број изречених пресуда у односу на друге тако да је сваки коментар сувишан. Одавно на овим просторима нема права и правда, јер да га има људи би имали право на правично суђење - истакао је Вишковић.
Он је навео да је увек за то да сви они који су починили злочин треба да одговарају, али злочине нису чинили само на једној страни, већ их је било и на једној, и на другој и на трећој страни.
- Ко је побио више од 23.000 Срба у протеклом рату? Да ли су они изгинули у саобраћајној несрећи? Ко је за то одоговарао? Зато сматрам да је излишан сваки коментар, јер како су замислили тако и раде. Сведоцимо смо да је правда на страни јачег и што они кажу то је и закон и правда. Међународно право је потпуно погажено и како видимо што важи за једног, не важи за другог - констатовао је Вишковић.
Он је рекао да се у Хашком суду не суди по доказима нити је битан доказни материјал, већ је онако како је неко одлучио да треба да буде.
-Ми би требало да се поклонимо и кажемо да је у реду!? Није уреду и неће бити уреду и то они знају. Историја се не пише за дан и годину. Имају документи, имају докази, а постоје и историчари који се баве историјом као науком а не политички историчари и они ће све то документовати. Знам да треба времена, али кад-тад љага са леђа српског народа биће скинута - нагласио је Вишковић.
Препоручујемо
РАТКО ЈЕ ХЕРОЈ У НАШИМ СРЦИМА: "Новости" у клубу "Луда кућа" на Новом Београду
08. 06. 2021. у 16:16
РАТКО МЛАДИЋ ИМА ЈЕДНУ НАДУ: Шешељ о потезу генералове одбране који може све променити
08. 06. 2021. у 17:18
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)