ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО ЈЕ ИЗГЛЕДАЛА ПОШТАНСКА МАРКА ИЗ КРУШЕВЦА ДАВНЕ 1971.ГОДИНЕ: Дизајнер је био аутор најлепше марке на свету
КРУШЕВАЦ - ПОШТАНСКА марка са мотивима Крушевца осванула је давне 1971.године, а идејно решење дао је једини аутор са ових простора, који је добио награду за најлепшу марку на свету.
Foto:FB U Vremenu starog Kruševca
Андреја Миленковић, аутор "крушевачке" марке, две године раније прославио се на Светској филателистичкој изложби у Италији. Тада је осмислио поштанску марку на којој је било Бохињско језеро.
- У његовом опусу од средине 60 - их до половине 80-их година, биле су заступљене готово све теме, приказане су на редовним и пригодним издањима југословенских поштанских марака: пошта и саобраћај, уметност и археогија, спорт, култура и хуманитарне акције, флора и фауна, туризам, сећање на чувене личности и догађаје из историје југословенских народа - објавио је Милош Стојадиновић, хроничар популарне ФБ странице „У времену старог Крушевца.“
Foto:FB U Vremenu starog Kruševca
Миленковић је израдио више серија марака издатих поводом Зимских олимпијских игара у Сарајеву и Летњих олимпијских игара у Лос Анђелесу 1984. године. Дизајнирао је чувену југословенску новчаницу од 1.000 динара 1975. године, која је названа „голубица“, логотип Београдског сајма, као и изглед сва три степена ордена Светог Саве, који додељује СПЦ.
Поштанска марка објављена 1971.године доноси симбол Крушевца: Споменик косовским јунацима, док се у даљини делимично назире стара зграда Окружног начелства, данас, седишта Скупштине града и Градске управе.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)