РЕЦЕПТ: Ванила торта са малинама и ананасом
Ванила торта са малинама и ананасом је лаган и освежавајућ дезерт који спаја класични укус ваниле са воћном свежином. Идеална је за свечане прилике или као слатки завршетак летњег ручка.
FOTO: Novosti
Састојци
- 1 паковање тврдог кекса
- топло млеко
- 300 гр млевеног кекса
- 80 гр истопљеног путера
- 200 мл сока од ананаса (из конзерве)
- 500 мл млека
- 2 кесице ескимко сладоледа од ваниле
- 3 кесице шлага од ваниле
- 80 громекшалог путера
- 200 гр крем сира
- 100г истопљене беле чоколаде
- 300 гр свежих малина
- 1 конзерва ананаса (исецкан и оцеђен)
- рендана бела чоколада
Припрема
Млевени кекс, истопљен путер и сок од ананаса сједините мискером. Тврд кекс потапајте у топло млеко и поређајте по ивици калупа, а онда додајте и подлогу од кекса на дно.
Млеко, ескимко од ваниле и шлаг од ваниле сједините миксером док не постане кремасто, а онда додајте омекшали путер, крем сир и истопљену белу чоколаду и добро сједините. Преко подлоге од кекса ставите пола фила, затим пола конзерве исцеканог ананаса и 150 гр малина, затим поновите то још једном. Преко додајте још мало рендане беле чоколаде и оставите да се добро стегне, најбоље преко ноћи.
Уживајте!
Препоручујемо
БРЗЕ ПОГАЧИЦЕ СА АЈВАРОМ: Меке, мирисне и готове за само петнаест минута
08. 01. 2026. у 22:30
ОРАДА СА ХРСКАВИМ КРОМПИРОМ ИЗ РЕРНЕ: Једноставан и елегантан оброк
07. 01. 2026. у 20:22
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)