ЗДРАВА И УКУСНА УЖИНА: Хрскави кексићи са бадемом, а супер иду уз кафу или чај
ДАЈУ вам енергије, а супер су укуса.
Foto: Profimedia
Ови колачићи са израженим укусом бадема, споља хрскави, а изнутра невероватно мекани, су омиљени.
Потребно је:
* 200 г брашна
* 150 г млевених бадема
* 100 г шећера
* срж 1 штапића ваниле
* 1 јаје
* 150 г путера
* 100 г шећера у праху
Припрема:
Рерну загрејте на 170 степени. У једној посуди помешајте брашно са млевеним бадемима, шећером и половином сржи ваниле.
Обликујте гомилицу, у средину додајте јаје, а около ставите комадиће путера.
Замесите тесто и обмотајте фолијом, па оставите сат времена у фрижидеру. Оклагијом развуците тесто на дебљину један центиметар, па вадите модлом кексиће.
Ређајте на плех обложен пек папиром. Оставите тако 15 минута. Пеците око 10 минута, у рерни загрејаној на 170 степени. Помешајте шећер са остатком ваниле.
У ту мешавину ваљајте печене кексиће.
Пријатно!
(Trpeza)
Препоручујемо
КАКО ДА НАПРАВИТЕ МЕД ОД МАСЛАЧКА: Рецепт за припрему је веома једноставан
26. 04. 2025. у 13:00
СА БЕШАМЕЛОМ И ПЕЧУРКАМА: Вегетаријански крокети, нећете престати да их једете
25. 04. 2025. у 11:30
КРЕМАСТ СА ШИТАКИ ПЕЧУРКАМА: Богати потаж, заситан, да може бити и главно јело
27. 04. 2025. у 10:00
МАФИНИ СА КРЕМОМ ОД ЛИМУНА И МАЛИНАМА: Магична комбинација укуса
25. 04. 2025. у 16:00
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)