ПОСЛУЖИТЕ ГА УЗ ШОЉИЦУ КАФЕ ИЛИ ЧАЈА, ОДУШЕВИЋЕ ВАС КОЛИКО ЈЕ ПРЕДОБАР: Лењи колач с чоколадом, топи се у устима

Novosti online

17. 03. 2024. у 17:00

КАДА га једном направите постаће вам омиљени десерт који ћете често правити.

ПОСЛУЖИТЕ ГА УЗ ШОЉИЦУ КАФЕ ИЛИ ЧАЈА, ОДУШЕВИЋЕ ВАС КОЛИКО ЈЕ ПРЕДОБАР: Лењи колач с чоколадом, топи се у устима

Фото Shutterstock

Састојци:

* 4 јајета
* 1 чаша шећера
* 3/4 чаше уља
* 1 грчки јогурт (180 г)
* 2 чаше меког брашна (до врха)
* 1 пудинг од ваниле
* 1 прашак за пециво
* 200 гр чоколаде (млечне или за кување)
* шећер у праху (за посипање)

Припрема:

1. Загрејте рерну на 170 степени. Добро измиксајте јаја и шећер док се маса не удвостручи. Додајте уље, јогурт, брашно, прашак од пудинга и прашак за пециво, па кратко измиксајте на малој брзини, само да се састојци сједине. Исецкајте чоколаду на веће комадиће, па је убаците и само промешајте кашиком.

2. Плех обложите папиром за печење, сипајте смесу и равномерно је распоредите.

3. Пеците 40 минута на 170 степени на доњој полици рерне (након око 35 минута, када колач одозго добије смеђу боју, готов је).

4. Кад се охлади, поспите га шећером у праху и послужите.

(Stil)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута