ПАПРИКЕ СА БЕЛИМ СОСОМ: Једноставно, а преукусно

Milena Tomasevic

22. 08. 2025. у 21:11

Кремасти сос и мирис печене паприке чине ово јело једним од омиљених летњих класика, једноставним за припрему и увек пуног укуса.

ПАПРИКЕ СА БЕЛИМ СОСОМ: Једноставно, а преукусно

ФОТО: Novosti

Паприке са белим сосом

  • 500 г зелених паприка
  • Уље за пржење

За сос

  • 4 кашике маслиновог уља
  • 1 кашичица брашна
  • 4 чена белог лука
  • 1 шоља јогурта или млека (300 мл)
  • 4 кашике  сира
  • Со, мало љуте папричице (по жељи)

Очистите паприке и пржите док благо не порумене. У међувремену, у истом и другом тигању загрејте маслиново уље и пропржите брашно 2 минута, а да не пожути.
Додајте згњечени бели лук, мало промешајте, а затим додајте јогурт. Ако је густо, можете додати мало воде и оставити брашно са јогуртом док не прокључа. Смањите температуру, а затим додајте свјежи сир, промешајте, додајући укус сољу и мало љуте папричице. Додајте свјежи сир, добро промешајте и додајте пржене паприке у сос. Пажљиво промешајте и оставите да се међусобно упијају укуси 5 минута на ниској температури.

Пријатно!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ОДРЕКЛА СЕ ЈАВНО РУСИЈЕ, ПА ОДМАХ ДОЖИВЕЛА ОВО! Велика руска звезда није ни сањала да шта ће да јој се деси