ЈЕДНОСТАВНО ЈЕЛО СА МЕКАНИМ МЕСОМ И БОГАТИМ, ЗАЧИЊЕНИМ УКУСОМ: Пилећи ражњићи

Новости онлајн

24. 07. 2025. у 10:59

УВЕК добар избор када желите нешто брзо, сочно и мирисно.

ЈЕДНОСТАВНО ЈЕЛО СА МЕКАНИМ МЕСОМ И БОГАТИМ, ЗАЧИЊЕНИМ УКУСОМ: Пилећи ражњићи

Foto: Jutjub/Printskrin/Arijeva kuhinja

Ово јело је идеално за летњи ручак, лагану вечеру или роштиљање с друштвом – једноставно, укусно и здраво.

Састојци:

* 4 комада пилећих прса
* 1 црни лук (изрендан)
* Неколико ченова белог лука (по жељи)
* 30 мл соја соса
* 2 кашике меда
* бибер, зачин за пилетину, со – по укусу

Припрема:

Уз једноставну маринаду и мало времена на тигању, добијате залогаје који се једу с уживањем. Идеални су за породични ручак, дружење или лагану вечеру.

Предлог:

Ако желите да месо буде још сочније, немојте га препржити – ражњиће пеците на средње јакој ватри по 3–4 минута са сваке стране, само док не добију златну боју.

Исеците пилећи филе на танке тракице и ставите у чинију.

Нарендајте црни лук и додајте у месо, па убаците и ситно сецкани (или изрендани) бели лук. Додајте бибер, зачин за пилетину, со, соја сос и мед. Добро промешајте и оставите да се маринира 10–20 минута.

На штапиће нанижите маринирано месо и пржите на тигању или роштиљу док лепо не порумени и постане мекано. Послужите ражњиће уз салату или неки сос.

Пријатно!

(StvarUkusa)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

РЕМОНТАДА ИЛИ КРАЈ БАРСИНОГ ЕВРОПСКОГ ПУТА? Атлетико је спреман да постави зид и да све од себе како би сачувао предност