НАЈБОЉИ РЕЦЕПТ ЗА ДОМАЋИ САТАРАШ: Ово је летње јело без конкуренције
Поступак припреме који гарантује савршен укус.
Foto: Jutjub/Printskrin/Recepttura
Састојци:
- 2 већа црвена лука
- 4 жуте паприке
- 4 зелене паприке
- 6 парадајза
- сунцокретово уље за пржење
- со
- бибер
Припрема:
Прво треба припремити парадајзе да им касније лакше огулимо кожицу. У већу посуду на шпорету ставити воду да прокључа. За то време парадајзу засећи кожицу на четири једнака дела.
Када вода прокључа макнути је са стране, те у њу опрезно ставити парадајз. Оставити их у води док се друго поврће чисти и сече. Огулити оба црвена лука па их нарезати на режњеве.
Затим жутим опраним паприкама уклонити семенке, па их исецкати на тракице. На исти начин припремити и зелене паприке. Затим извадити парадајзе из воде те им уклонити кожицу и насећи на коцкице. У већу посуду сипати уље за пржење и пустити га да се загреје.
Ставити лук и пржити га 10-ак минута на средње јакој ватри уз мешање. Затим убацити жуту, па зелену паприку. Добро измешати, поклопити и пустити да крчка 15 минута.
Затим у посуду сипати насецкани парадајз, па уз повремено мешање пустити да кува око 30 минута. За то време текућина у сатарашу ће се редуковати. Пред крај кувања посолити и побиберити по укусу и кувати још 5 минута.
(still)
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (2)