СЛАНО САВРШЕНСТВО КОЈЕ ОСВАЈА НА ПРВИ ЗАЛОГАЈ! Најмекше палачинке са тиквицама (ВИДЕО)
МОЖЕТЕ да их послужите за доручак, лагани ручак или вечеру.
Foto: Printskrin Youtube/Omnivore's Cookbook
Палачинке са тиквицама су лагано, здраво и укусно јело.
Састојци:
* Тиквице, 2 средње, изрендане
* Јаја, 2 комада
* Млеко, 200 мл
* Брашно, 150 г
* Со и бибер, по укусу
* Маслиново уље или путер, за печење
Припрема:
Тиквице нарендајте и оставите их да пусте воду (10 минута), па их оцедите. Умутите јаја, додајте млеко, со, бибер и брашно - направите глатку смесу. Умешајте оцеђене тиквице. На благо подмазаном тигању пеците палачинке с обе стране док не добију златну боју. По жељи их напуните сиром, павлаком или додајте мало белог лука за јачи укус.
Пријатно!
(Super recepti/Žena)
Препоручујемо
ПИТА ОД ПАЛАЧИНКИ И СИРА: Прави специјалитет који ће вас одушевити укусом
09. 04. 2025. у 07:00
ПАЛАЧИНКЕ ИЗ РЕРНЕ КОЈЕ МОРАТЕ ДА ПРОБАТЕ: Праве се брже и лакше од обичних, а још су укусније
24. 02. 2025. у 11:00Јована Васић
ЛАЗАЊЕ СА ПАЛАЧИНКАМА: Спој два омиљена јела који се припрема брзо и лако
24. 01. 2025. у 13:00Новости онлине
ЈАПАНСКЕ ПАЛАЧИНКЕ: Боље него обичне, савршене су за доручак или вечеру (ВИДЕО)
26. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (0)