ПРИЛАГОЂЕНО СРПСКОМ УКУСУ: Кремасти спанаћ са грашком у зачињеном сосу
Ко каже да не може да буде савршено без меса?! Ово јело спаја благе зачине са домаћим састојцима попут спанаћа и грашка, стварајући лагани, ароматични оброк који се лако комбинује са пиринчем, кромпиром или хлебом.
Free Images Pixabay/Profimedia
Кари од спанаћа и грашка је топло, кремасто и хранљиво јело на биљној бази које потиче из индијске кухиње. Идеалан је избор за посне, вегетаријанске или лагане вечере.
Састојци:
* Спанаћ, 300 г
* Граша,к 200 г
* Црни лук, 1 главица
* Бели лук, 2 чена
* Свеж ђумбир, 1цм или 2 кашичице ако је у праху
* Парадајз,1
* Млевена слатка паприка, 1/2 кашичице
* Љута млевена паприка, 1/4 кашичице
* Куркума, 1/2 кашичице
* Кумин, 1/2 кашичице
* Со и бибер, по укусу
* Павлака за кување, 100 мл
* Уље, 2 кашике
Припрема:
Ако користите свеж спанаћ, оперите га и кратко обарите у врелој води (2-3 минута), па га процедите и ситно насецкајте. Ако користите замрзнути, само га одмрзните и благо процедите. У тигању загрејте уље и пропржите ситно сецкани црни лук док не омекша и постане стакласт. Убаците изгњечен бели лук и рендани (или у праху) ђумбир и пржите још минут-два. Додајте ситно сецкан парадајз или парадајз-пире, па пржите док се не згусне и почне да мирише. Убаците куркуму, паприку, ким, со и бибер. Добро промешајте да се све сједини. Сипајте грашак (не мора да се одмрзава ако је ситан) и спанаћ, добро промешајте и оставите да се динста 10-ак минута на средњој ватри. По потреби додајте мало воде или млека. На крају можете додати мало павлаке за кување да јело буде кремастије. Пробајте и по потреби досолите или додајте још зачина.
Пријатно!
(Super recepti/Žena)
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)