РЕЦЕПТ ЗА ХЛЕБ КОЈИ УСПЕВА СВИМА: Прво се кува, па се пече, мекан као душа

Овај хлеб се припрема тако што се прво кратко кува, па се тек онда пече и зато има посебну драж, обавезно га испробајте.

РЕЦЕПТ ЗА ХЛЕБ КОЈИ УСПЕВА СВИМА: Прво се кува, па се пече, мекан као душа

Foto: Shutterstock

Састојци:

  • 400 мл воде
  • 1 равна кашичица соли
  • 1 кашика шећера
  • 1 кашичица сувог квасца
  • 1 кашик уља
  • 700 г брашна
  • црни и бели сусам

Припрема:

У посуди помешајте топлу воду, шећер и квасац, па оставите да се активира. Затим сипајте уље, шећер и брашно. Све добро сједините и умесите тесто.
Покријте провидном фолијом и крпом, па оставите на топлом неких 40 минута да надође.
Извадите тесто на побрашњену површину и мало га поспите брашном, па га кратко премесите.
Поделите на 4 једнака дела и обликујте лоптице. Поређајте на даску или плех, покријте и оставите да одстоје још 20 минута.
У шерпу сипајте воду, па је загрејте и убаците по два хлеба. Кратко кувајте, па хлеб поређајте на плех обложен пек папиром и засеците на врху.
Поспите сусамом и пеците у загрејаној рерни на 180°Ц око 30 минута.

(still)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

Комфор по мери клијената: Нова линија пакета АЛТА банке