ПОСНА ПОСЛАСТИЦА: Куглице са шербетом, слатке и укусне
Припрема је једноставна, а укус неодољив.
Foto: Shutterstock
Састојци:
За шербет:
- 3 шоље шећера
- 3 чаше воде
- 2-3 капи лимуновог сока
За тесто:
- 1 јаје
- 1 чаша уља
- 1 шоља јогурта
- 1 кесица прашка за пециво
- 1 кесица ванилин шећера
- 1 шоља гриза
- 3 чаше брашна
Припрема:
Помешајте шећер, воду и лимунов сок. У посуди помешајте јаје, уље, јогурт, прашак за пециво, ванилин шећер, сједините, па додајте гриз и на крају брашно. Лепо промешајте и умесите тесто. Одвајајте мале делове и правите лоптице. Ређајте у тепсију. Сваку лоптицу уваљајте у гриз и вратите у тепсију. Узмите додатак од миксера и благо утисните да направите шару. Пеците на 180 степени неких 30-35 минута. Прелијте врућ колач са охлађеним шербетом.
(trpeza)
Препоручујемо
РЕЦЕПТ ЗА ШПАНСКИ КРЕМ: Богат укус лимуна и цимета, толико сладак да ћете га одмах заволети
03. 03. 2025. у 12:00Јована Васић
ПОСНЕ ПАЛАЧИНКЕ ОД ХЕЉДИНОГ БРАШНА: Уживајте у омиљеној посластици и у данима поста
04. 03. 2025. у 12:00Јована Васић
ДОМАЋА ШТРУДЛА СА МАКОМ И ВИШЊАМА: Спој укуса који се памти
02. 03. 2025. у 12:00Јована Васић
НЕОДОЉИВИ КЛАСИК: Рецепт за фигаро обланде, које ће вас освојити укусом
01. 03. 2025. у 13:00Jована Васић
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (1)