НАПРАВИТЕ ДОМАЋИ МАСЛАЦ: Рецепт је врло једноставан, а укус куповног не може ни да парира оваквом путеру
Ако волите да једете маслац и имате га стално у фрижидеру, није наодмет да вам откријемо како да га направите код куће од само два састојка.
Foto: Shutterstock
Састојци:
- 2 литре неутралне павлаке од 30% масти
- со по укусу
Припрема:
Павлаку сипајте у неку дубљу чинију, и мутите миксером на лаганој брзини. У почетку ћете добити шлаг као што је за торте, али нека вас то не збуни, само наставите да мутите уз мало повећану брзину, док не почне још више да се згушњава и да се масноћа одваја у грудвицама. У току мућења додајте со. Испод тог згрудваног слоја ће вам остати течност и то је управо оно што треба да се постигне.
Када се маслац згуснуо, одвојте га од течности кашиком или рукама, како вам је згодније и оцедите од вишка воде. Спустите га на пар секунди у хладну воду, потом поново мало оцедите, обликујте по жељи и умотајте у провидну фолију. Оставите у фрижидеру да се стегне неких сат времена и спреман је за употребу.
(stvarukusa)
Препоручујемо
ПОСНА ПРОЈА ЗА УКУСНИ ДОРУЧАК: Проверено најбољи рецепт, са њом нема грешке
13. 12. 2024. у 07:00
ДОМАЋА ПАШТЕТА ОД МАСЛИНА: Деликатесан намаз постаће ваша омиљена мазалица
24. 07. 2024. у 12:44
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)